حوزه های استان ها، حوزه ایلام را در خدمت رسانی به زائران اربعین یاری کنند

حوزه های استان ها، حوزه ایلام را در خدمت رسانی به زائران اربعین یاری کنند
در تاریخ : 1395/08/18 | نوشته شده توسط :نادر آبادیجو

حجت الاسلام یونس گلی : با اشاره به خدمت رسانی فرهنگی، اسکان، پذیرایی و ... حوزه استان ایلام به زائران اربعین حسینی، خواستار حمایت و همکاری مدیریت های استانی حوزه علمیه در این عرصه شد.

وی افزود: اربعین فرصت بسیار خوبی برای جذب جوانان و انتقال معارف ناب اهل بیت(علیهم السلام) به اقشار مختلف مردم است و حوزه های علمیه باید در این عرصه پیش قدم باشند .

حجت الاسلام گلی با توجه به خدمت رسانی حوزه علمیه ایلام به زائران اربعین به ویژه حوزویان زائر عتبات عالیات، افزود: با توجه به تشرف خیل عظیم زائران در ایام اربعین به عتبات از مرز مهران، حوزه استان همه ساله خدماتی را شامل اسکان روحانیون و طلاب زوار در مدارس علمیه شهرستان های ایلام، سرابله، ایوان، دره شهر، دهلران و مهران، پذیرایی، پارکینگ و ... را به زائران ابا عبدالله(ع) ارائه می کند وبرپایی ایستگاه صلواتی، استقرار روحانیون و پاسخگویی به سئوات دینی و شبهات زائران، توزیع اقلام فرهنگی، انتشار کتابچه معرفی عتبات عالیات و ... را از دیگر خدمات حوزه استان به زائران کربلای معلی برشمرد.

معاون امور طلاب و دانش آموختگان ایلام با اشاره به امکانات محدود حوزه استان ایلام و لزوم خدمت رسانی مطلوب تر به زائران اربعین، خواستار مشارکت حوزه های علمیه سایر استان ها در این امر خیر شد و گفت: مدیریت های استانی حوزه می توانند حوزه ایلام را در خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) یاری نمایند و یا با برپایی ایستگاه های صلواتی به نام حوزه علمیه همان استان در مسیر مرز مهران و ارائه خدمات فرهنگی، تبلیغی و پذیرایی، در خدمت به زائران اربعین حسینی سهیم شوند.

وی در پایان تصریح کرد: با بیان این که درگذشته قریب به 6000هزار نفر و 1000 خودرو از طلاب و روحانیون و خانواده های ایشان، در مدارس علمیه مهران، دره شهر، آبدانان، دهلران، سرابله با محوریت مهران خدمت رسانی شد و هم اکنون نیز برپایی ایستگاه های پرسش و پاسخ و تصحیح نماز و بیان احکام شرعی در شهرهای مهران، سرابله و ایوان ...توسط روحانیون، تهیه کتابچه معرفی عتبات عالیات، برپایی ایستگاه های صلواتی و ... را از خدمات درحال ارائه به زائران ذکر کرد و تصریح کرد مرکز مدیریت حوزه علمیه استان ایلام، آمادگی فراهم سازی بستر حضور سایر مراکز استانی را برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را دارد.

 

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد