میزبانی مدیر حوزه علمیه استان کرمانشاه از زائران اربعین حسینی در موکب حضرت سیدالشهدا (ع)

میزبانی  مدیر حوزه علمیه استان کرمانشاه از زائران اربعین حسینی در موکب حضرت سیدالشهدا (ع)
در تاریخ : 1395/09/01 | نوشته شده توسط :نادر آبادیجو

حجت الاسلام حبیب باقری : حجت الاسلام روح الله باقری در مراسم افتتاح اولین پایگاه هلال احمر در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) شهرستان هرسین عنوان داشت: با توجه به سفارش خداوند متعال در راستای کمک به همنوع و خدمت رسانی به افراد آسیب دیده در جامعه اولین پایگاه هلال احمر مدرسه علمیه امام خمینی (ره) و در جهت ترویج فرهنگ انسان دوستی افتتاح شد.

امام جمعه شهرستان هرسین اظهار داشت: طلاب و روحانیون علاوه بر کمک به جامعه با زبان و مشاوره می توانند با فراگیری کمک های اولیه در حوادث غیر مترقبه و حساس به یاری هم نوعان خود بشتابند.

این استاد حوزه با اشاره به اهمیت ارتقای دانش و مهارت روحانیون و خانواده‌های آن‌ها بیان داشت: پایگاه هلال احمر با خدمات عام المنفعه در راستای ترویج فرهنگ انسان دوستانه و خدمات رسانی به مردم در مواقع حساس و بحرانی تشکیل شده است.

حجت الاسلام باقری در ادامه افزود: تشکیل پایگاه هلال احمر به ارتقا سلامت جامعه کمک می کند و فرهنگ خود امدادی را در بین مردم نهادینه می کند.

امام جمعه شهرستان هرسین در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه وظیفه طلاب و حوزه های علمیه خدمت به مردم است با تشکیل پایگاه های های هلال احمر در هریک از مدارس علمیه و فراگیری دوره های آموزشی هلال احمر توسط طلاب، مبلغان دین می توانند در تمام زمینه ها به مردم خدمت کرده و آنها را یاری کنند.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد