اعزام طلاب نخبه به اردوی عتبات عالیات

اعزام طلاب نخبه به اردوی عتبات عالیات
در تاریخ : 1395/11/21 | نوشته شده توسط :نادر آبادیجو

 حجت الاسلام جعفری : 40 نفر از طلاب نخبه علمی ،فرهنگی ،پژوهشی ،اخلاقی ، تبلیغی صبح امروز مورخ 20 بهمن به عتبات عالیات اعزام شدنداین سفر که ده روز به طول می انجامد نخبگان حوزه علمیه استان ضمن استفاده از فضای معنوی عتبات عالیات .با تشکیل کار گروه های علمی ، پژوهشی ، فرهنگی ، تبلیغی و...به بحث و بررسی می پردازند.

وی تصریح کرد: بازدید از حوزه علمیه نجف اشرف از برنامه های این سفر میباشد.

معاون امور طلاب و دانش آموختگان استان مرکزی در جمع زائران افزود:مشتاقان و عاشقان زیادی بودند که علاقمند به شرکت در این سفر بودند اما به خاطر ظرفیت محدود که داشتیم موفق به حضور در این سفر نشدند و این وظیفه شما را سنگین میکند.ایشان تصریح کردند در این سفر یاد شهدای انقلاب اسلامی و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی فراموش نشود که طریق کربلا و زیارت حضرت سیدالشهدا(علیه السلام)را مدیون خون شهدا هستیم . ازابتدای سفربرنامه خود را تنظیم نمایید و نهایت بهره معنوی را از این سفر کسب نمایید.

قبل از اعزام حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور در جمع نخبگان حوزه علمیه استان مرکزی که عازم سفر کربلای معلی بودند تصریح کردند:

زیارت ایجاد پیوند و ارتباط با امام معصوم و حجت الهی است و مبدأ تحولات عمیق و بنیادین در زائر است. یکی از راه های ایجاد آمادگی روحی و مهیا شدن برای این سفر و زیارت نورانی و معنوی آگاهی از ارزش و آثار و برکات دنیوی و اخروی و اجر و پاداش شگفت انگیزی است که خداوند به زائر قبر پاک امام حسین –علیه السلام- عطا می کند.

در روایتی آمده است: «من زار الحسین –علیه السلام- عارفا بحقه غفر الله له ما تقدم من ذنبه و ما تاخر ؛ هر کس امام حسین –علیه السلام- را با شناخت حق او زیارت کند خداوند گناهان گذشته و آینده او را می آمرزد.

بهترین راه ایجاد آمادگی روحی برای سفر کربلاء، متوسل شدن به خود حضرت ابی عبد الله الحسین علیه السلام و درخواست از خود ایشان است. توسل به آن حضرت و به ویژه خواندن زیارت عاشورا در طول سفر به آمادگی روحی انسان کمک میکند . درسفر این دعا را زیاد بخوانید : «اللهم ارزقنا فی الدنیا زیاره الحسین علیه السلام و فی الاخره شفاعته؛ خداوندا! در دنیا زیارت امام حسین علیه السلام و در آخرت شفاعت آن حضرت را روزی ما بفرما». شما نمایندگان خیلی از طلاب هستید که نتوانستند به این سفر بیایند همه آنها را یاد کنید و سفر شما مقارن با دهه فجر است یاد شهدای انقلاب اسلامی و شهدای دفاع مقدس باشید که خون این شهدا حافظ انقلاب است .

ایشان در پایان افزودند:این سفر زیارتی در زندگی شما و حوزه علمیه و استان و حتی عالم تاثیر گزار است و همه عشقان جامانده از این سفر زیارتی را از دعای خیر خود فراموش نفرمایید.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد