مسابقات قرآن و عترت ویژه مشمولان حوزه های علمیه کشور برگزار می شود

مسابقات قرآن و عترت ویژه مشمولان حوزه های علمیه کشور برگزار می شود
در تاریخ : 1394/07/20 | نوشته شده توسط :نادر آبادیجو

مسئول اداره مشمولین حوزه های علمیه : اداره مشمولین حوزه های علمیه در صدد است مسابقات حفظ و مفاهیم قرآن کریم و نهج البلاغه را با همکاری دفتر قرآن و عترت حوزه های علمیه ویژه مشمولان وظیفه در راستای ترویج آموزه های دینی و قرآنی و به منظور فراهم آوردن زمینه جهت انس بیشتر مشمولان با مصحف انسان ساز قرآن کریم و مفاهیم تعالی بخش آن و همچنین ارتقای سطح فرهنگ قرآنی و تشویق مشمولان نخبه قرآنی برگزار کند.

وی افزود: از جمله مزایای این مسابقات می توان به استفاده از مرخصی تشویقی و تجلیل از نفرات برتر در همایش سالانه تجلیل از مشمولان ممتاز اشاره کرد.

وی در ادامه با بیان این که آزمون در رشته های حفظ و ترجمه 10 جز ، 15 جز و کل قرآن خواهد بود، گفت: آزمون مفاهیم بر اساس نکات تفسیری سوره اعراف تالیف استاد بهرام پور و آزمون نهج البلاغه نیز بر اساس کتاب ترجمه و شرح 110 حکمت برگزیده تالیف حجت الاسلام حسینی خواهد بود.

اسماعیل دادگر در خصوص نحوه ثبت نام بیان داشت : متقاضیان شرکت در آزمون از تاریخ 20 مهرماه لغایت اول آبان ماه فرصت دارند با ورود به پروفایل شخصی خود در سامانه نجما به آدرس : Najma.ismc.ir  مراجعه و  اقدام به ثبت نام نمایند.

وی با اشاره به این که آزمون در 15 آبان ماه سال جاری با همکاری مراکز مدیریت استانی در سراسر کشور برگزار می شود، گفت: تعداد طلاب مشمولی که می توانند در این مسابقات ثبت نام کنند در حدود 1300 طلبه است که در همان مرکز استان خود به رقابت خواهند پرداخت.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد