اهداف رژیم آل سعود از اعدام شیخ نمر

اهداف رژیم آل سعود از اعدام شیخ نمر
در تاریخ : 1394/10/16 | نوشته شده توسط :نادر آبادیجو

اعدام ظالمانه شیخ نمر توسط رژیم آل سعود در حالی در روزهای اخیر صورت گرفت که این رژیم مدعی شد این اعدام به اتهام فعالیت های تروریستی بوده است.

این اتهام در حالی بیان می شود که طبق بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی «این عالمِ مظلوم نه مردم را به حرکت مسلحانه تشویق می‌کرد و نه به صورت پنهانی اقدام به توطئه کرده بود، بلکه تنها کار او، انتقاد علنی و امر به معروف و نهی از منکرِ برخاسته از تعصب و غیرت دینی بود.».

برهمین اساس گفت وگویی را با حجت الاسلام والمسلمین محمود ملکدار  «معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه» و « مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره هنرآسمانی» در خصوص اهداف واقعی رژیم آل سعود از انجام اینگونه اقدامات جنایتکارانه، نقش هنرمندان  را در به نمایش در آوردن چهره نفاق استکبار و همچنین برنامه های در نظر گرفته شده در جهت تقویت وحدت اسلامی در چهارمین جشنواره هنرآسمانی داشتیم.

*به نظر شما هدف رژیم آل سعود از اعدام شیخ نمر، روحانی برجسته شیعه عربستان و همچنین اقدامات از این دست چیست؟

ابتدا باید شهادت مظلومانه آیت الله شیخ نمر را به جهان اسلام و روحانیت تسلیت عرض کنم و از خداوند متعال می خواهم که شهادت مظلومانه و خون به ناحق ریخته این عالم ربانی زمینه سرنگونی آل سعود را فراهم کند.

انجام این عمل ظالمانه از سوی آل سعود چند هدف می تواند داشته باشد. که یکی از اهداف این است که این اقدامات در راستای سلسله توطئه های استکبار برای جهان اسلام و بیداری اسلامی است و رژیم آل سعود دیده است که یکی از آثار بیداری اسلامی در جهان اسلام و در منطقه در نهایت این خواهد شد که مردم بیدار عربستان در برابر این رژیم همانند سایررژیم های ظالمانه منطقه خواهند ایستاد و لذا برای از بین بردن این بیداری اسلامی که ممکن است موج آن روزی به عربستان برسد، نیاز دارند تا اینگونه اقدامات را انجام دهند و در نیجریه هم عالم بزرگوار علامه زکزاکی را دچار حادثه کردند و به زندان بردند درحالی که مریض و مجروح بود و مظلومانه در بیمارستان ایشان را تحت نظر دارند و این چندمین اقدامی است که از سوی استکبار به دست کشورهای دیگر علیه علمای اسلامی در حال انجام است تا این بیداری اسلامی را خاموش کنند و از بین ببرند.

هدف دوم آن ها، سرکوب شخصیت های آزاده جهان اسلام است که فکر می کنند با اینگونه اقدامات می توانند مصلحان و شخصیت های جهان اسلام که در هرگوشه ای از جهان  به عنوان آزادی علیه حاکمان ظلم خواه فریاد می زنند، سرکوب کنند و در کشورهای دیگر این توطئه را اجرا کردند و افراد آزاده ای که جز اسلام را نمی خواهند و مردم را به اسلام ناب محمدی (ص)دعوت می کنند از  بین ببرند و این اقدام آل سعود در همین راستا است.

دیگر هدف آل سعود این است که به دیگران بگویند،  ببینید چگونه ما آزادی خواهان و مصلحان را از بین می بریم و هرکسی مثل شیخ نمر این اقدام را انجام دهد، او را سرکوب خواهیم کرد تا بدین وسیله انتقام و از آزادی خواهان جهان اسلام بگیرند که قطعا به این نتیجه نخواهند رسید؛  چراکه به برکت انقلاب اسلامی و به برکت بیداری امت اسلامی، مصلحان وآزادگان زیادی را خواهیم داشت که علیه رژیم های وابسته به استکبار اقدام خواهند کرد و بالاخص روحانیت شیعه در این اقدام پیشتاز است و نه از زندان می ترسد و نه از شکنجه و شهادت، بلکه شهادت را برای خود افتخار می داند. رژیم آل سعود باید بداند که اگرشیخ نمر را  به شهادت رساند، آزادی خواهان دیگری هستند که ان شاءالله رژیم آل سعود را به خاک سیاه خواهند نشاند.

*نقش هنرمندان را در نشان دادن اینگونه جنایات و محکوم کردن آن و تبیین اهداف شیخ نمر چگونه ارزیابی می کنید؟

هنرمندان جهان اسلام و بالاخص ایران اسلامی به طور قطع می توانند نقش مهمی را در این زمینه داشته باشند و انشالله چهره ضددینی آل سعود را در قالب های شعر، داستان، نمایش و ... ارائه و به تصویر خواهند کشید.

در همین راستا دبیرخانه دائمی جشنواره هنرآسمانی بزودی شب شعری را برگزار خواهد کرد و در این شب شعر توطئه رژیم آل سعود و وهابیت را به نمایش خواهد گذشت و درباره شهید آیت الله شیخ نمر سروده های خود را ارائه خواهند کرد.

از هنرمندان متعهد و انقلابی در ایران اسلامی و جهان اسلام و سایر کشورهای غیراسلامی دعوت می کنیم تا وارد صحنه شوند و چهره نفاق دنیای استکبار، آمریکا، صهیونیسم و بالاخص رژیم صهیونیسیتی آل سعود را به تصویر بکشند و جنایات آن ها را برای ملت های مظلوم و امت اسلامی بیان کنند.

*با توجه به اینکه یکی از محورهای چهارمین جشنواره هنرآسمانی «وحدت اسلامی» می باشد، هدف شما از انتخاب این بخش چیست و آیا به نظر شما اقدامات آل سعود به وحدت جهان اسلام لطمه ای نخواهد زد؟

یکی از اهداف این توطئه استکبار و آل سعود، اختلاف بین امت های اسلامی است و متاسفانه گاهی این توطئه را به شیعیان نسبت می دهند و حال آنکه پیشتاز حمایت از تروریست رژیم آل سعود است و به این وسیله می خواهند میان شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند، ولی دنیا می داند که شیعه و سنی قرن ها بالاخص در ایران اسلامی درکنار هم زندگی کرده اند و هیچ مشکلی ندارند و ما وهابیت را از اهل سنت نمی دانیم تا آن ها بخواهند خود را اهل سنت معرفی کنند و بگویند که بین شیعه و سنی اختلاف است.

اختلافی بین شیعه و سنی نیست و رژیم آل سعود و وهابیت از جهان اسلام به دور هستند و آن ها هستند که با شیعیان و سایر مسلمانانی که اهل سنت هستند اختلاف دارند و در همین راستا چون هدف این ها ایجاد اختلاف میان مسلمانان است.

ما بحمدالله در چهارمین جشنواره هنرآسمانی که در بهمن ماه برگزار خواهد شد، بخش ویژه ای را از قبل با عنوان وحدت اسلامی قرار داده ایم که نهادهای متولی این امر همچون مجمع جهانی  تقریب مذاهب اسلامی در این جشنواره مشارکت کرده اند و کارهایی را در حال انجام دادن هستند تا در جشنواره و نمایشگاهی که داریم آثار هنری با موضوع وحدت اسلامی را ارائه کنند تا وحدت جهان اسلام را به نمایش بگذارند.

*اگر نکته پایانی دارید، بفرمایید.

امیدواریم حوزه های علمیه که همواره در افشای چهره نفاق و چهره های استکبار پیشتاز بوده اند، این اقدام آل سعود و اهداف آن را برای مردم بیان کنند تا ان شاءلله جهان اسلام به شکل امت واحده در برابر استکبار بالاخص آمریکا و صهیونیسم عزت اسلامی خود را نشان دهد.

برچسب ها :

نظرات

محمد زند

اهداف رژیم آل سعود از اعدام شیخ نمر بسیار شرم آور است.

MAJID

مرگ بر آل سعود

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد