جزئیات طرح پایان خدمت طلاب حوزه های علمیه

جزئیات طرح پایان خدمت طلاب حوزه های علمیه
در تاریخ : 1395/04/29 | نوشته شده توسط :نادر آبادیجو

جناب آقای اسماعیل دادگر مسئول اداره امور مشمولین حوزه‌های علمیه گفت: در راستای مصوبه 58 شورای عالی حوزه‌های علمیه طلاب واجد شرائط می‌توانند به ازای انجام ماموریت‌های فرهنگی، تبلیغی و تدریسی از طرح پایان خدمت دوره ضرورت بهره‌مند و کارت پایان خدمت دریافت نمایند.

طرح ویژه خدمت دوره ضرورت طلاب با پیشنهاد شورای عالی حوزه‌های علمیه و تایید فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای «دامت برکاته» و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح، از طریق انجام ماموریت‌های فرهنگی، تبلیغی و تدریسی خدمت خود را سپری و کارت پایان خدمت دریافت نمایند.

وی افزود: ارگان ها و نهاد‌های مختلفی همچون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، ستاد اقامه نماز، ستاد احیای زکات و سازمان‌های عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح و تعداد دیگری از دستگاه‌ها آمادگی جذب طلاب را برای این امر دارند که فهرست کامل دستگاه‌ها در سامانه نجما معاونت امور طلاب و دانش آموختگان پنل شخصی طلاب در بخش نظام وظیفه قابل مشاهده می‌باشد.

مسئول اداره مشمولین در مورد ظرفیت شرکت در این طرح اظهار داشت: هر ساله سهمیه مشخصی از طریق ستاد کل نیروهای مسلح اعلام می‌شود و پذیرش از متقاضیان تا کامل شدن سهمیه ادامه خواهد داشت.

وی اتمام سطح یک تحصیلی و دارا بودن پرونده فعال در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه را از شرائط اصلی پذیرش طلاب در این طرح دانست و اضافه کرد انجام خدمت در شهرهای قم و مشهد و اصفهان و شهرهای محل تحصیل افراد ممنوع بوده و مراکزی که مجوز خاص بکارگیری در شهرهای مذکور را دارند از این قانون مستثنی بوده و می‌توانند نسبت به جذب در شهرهای فوق اقدام نمایند.

و با توجه به پیگـیری‌های این معاونـت و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح، مدت برگـزاری دوره‌های آموزش نظـامی طـلاب از 45 روز به 2 هفته کاهش و به همین میزان مبلغ و هزینه دوره نیز کاهش یافته که مشمولین باید در زمان‌های اعلام شده از سوی تیپ 83 امام جعفر صادق (ع) در دورهای مذکور شرکت نمایند.

مسئول اداره مشمولین خاطر نشان کرد در سال جدید علاوه بر کسر خدمت‌های  بسیج و رزمندگی پدر با موافقت رهبر معظم انقلاب مشمولینی که دارای فرزند هستند به ازای هر فرزند 3 ماه از خدمت آنان کسر می گردد.

در پایان متذکز می‌گردد کلیه مراحل جذب و صدور اعزام در سال 1395 توسط مراکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان ها انجام می گردد و نیازی به مراجعه به امور مشمولین ستاد در قم نمی‌باشد.

طلاب علاقمند به شرکت در این طرح می توانند به مراکز مدیریت حوزه های علمیه استان ها مراجعه و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 37732941- 37732947-37732914- 025 داخلی 126 و 123 تماس حاصل نمایند.  

برچسب ها :

نظرات

مهدی

سلام علیکم ضمن عرض خدا قوت به شما عزیزان درخواست کوچکی داشتم: اگه ممکنه دستورالعمل این طرح را برای نهادهای مذکور ارسال نمایید و توجیه کنید تا هنگامی که مراجعه میکنیم برای دریافت نامه مسئولین مراکز پاسخگو باشند. بعضی از طلاب سالها در بعضی از مراکز مشغول ماموریت های فرهنگی و تبلیغی می باشند اما مسئولین حاضر به معرفی نمی شوند و نسبت به این طرح توجیه نیستند . با تشکر فراوان/اجرکم عندالله.

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد