جشنواره آموزشی تحصیلی طلاب شاهد و ایثارگر اسفندماه سال 96 برگزار خواهد شد.

جشنواره آموزشی تحصیلی طلاب شاهد و ایثارگر اسفندماه سال 96 برگزار خواهد شد.
در تاریخ : 1396/10/30 | نوشته شده توسط :نادر آبادیجو

مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین آقای حسین زاده پیرامون جشنواره آموزشی تحصیلی طلاب شاهد و ایثارگر در سال 1396:

- با عرض سلام، لطفاًضمن معرفی جشنواره ملی ایثار درباره پیشینه آن  توضیح بفرمائید؟

به منظور ایجاد پویایی، تحرک و افزایش انگیزه تحصیلی و نیز شناسایی، معرفی و تجلیل از مقام آموزشی و تحصیلی برترین­ های جامعه ایثار حوزوی طرح شاهد که شامل طلاب شاهد و ایثارگر می­باشد، توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری و مشارکت دستگاه­های آموزشی و مرکز مدیریت  حوزه­ های علمیه تهیه و به تصویب رسید.

نخستین جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار در دهم اسفند ماه سال 95 با حضور مسئولین دستگاه های عالی رتبه کشور و 72 نفر از برترین­های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جامعه هدف طرح شاهد برگزار و طی آن از تلاش ها و مجاهدت­ های علمی این عزیزان با اهداء هدایای مادی و معنوی (لوح تقدیر و هدیه نقدی) تقدیر و تجلیل به‌ عمل آمد.

با توجه به استقبال طلاب شاهد و ایثارگر از اجرای این برنامه و با برنامه­ ریزی و هماهنگی­ های انجام شده دومین جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار با تعامل و مشارکت همه دستگاه های متولی امور آموزشی  امسال انشاالله در اسفند ماه سال 96 برگزار و از منتخبین شاهد و ایثارگر حوزوی تقدیر خواهد شد.

- اهداف برگزاری جشنواره ملی ایثار را بیان فرمائید؟  

اهتمام به علم و ارتقای کیفیت تحصیلی طلاب  و همچنین  ارتقای سطح آموزشی ایثارگران و فرزندان شاهد و ایثارگر و رشد و بالندگی و توانمندسازی آنها از مهم­ترین اهداف طرح جشنواره ملی ایثار می‌باشد.

- با کدام ملاک و با چه شرایطی طلاب شاهد وایثارگر انتخاب و معرفی می­شوند؟

طلاب شاهد و ایثارگر شامل همسر و فرزند شهید، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان، آزادگان و همسر و فرزندان آنها که بر اساس شاخص­ های تعیین شده اعم از آموزشی، پژوهشی­­، فرهنگی،... با توجه به ارزیابی که  کمیته علمی جشنواره انجام می­دهد از میان واجدین شرائط اعلامی؛ افراد برگزیده را در چهار سطح حوزوی که شامل سطح 1 تا 4 حوزه می­باشد و در هر سطح 3 نفر برتر  انتخاب و معرفی می­شود.

- آیا این جشنواره به صورت استانی هم برگزار می شود؟

در صورت مهیا بودن شرائط در استان ها بر اساس طرح جشنواره در سال96 به صورت استانی هم می­توان برگزار شود که این موضوع را بر اساس آئین نامه­ هایی که جهت برگزاری تهیه شد و برای برخی از استان­ ها فرستاده شد مقرر شد امسال تعدادی از استان­ ها جشنواره ایثار را در سطح استان برگزار کنند و افراد برگزیده شده را به دبیرخانه مرکزی اعلام کنند تا از میان افراد معرفی شده برای جشنواره ملی ایثار افراد برتر برگزیده شوند.

- پیشنهادتان در باره کیفیت بخشیدن به این جشنواره چیست؟

بنظر می­رسد علاوه بر مشوق­ هایی که در نظر گرفته می­شود که به برگزیدکان تقدیم شود نیاز است که افراد برگزیده شده جهت تربیت نیروی انسانی قوی با سرمایه تفکر ایثار وشهادت پشتیبانی شوند زیرا این استعدادها در آینده نیاز کشور است که باید در این زمینه برنامه­ ریزی انجام گیرد.

- دورنمای اینگونه برنامه ها را برای ارتقای سطح علمی جامعه ایثارگری را چگونه برآورد می کنید؟

برای پیشرفت در هر زمینه ای بویژه در موضوع فرهنگی نیاز به تولید علم و ابتکار داریم و رساندن پیام شهدا و ایثارگران به نسل­ های بعدی باید از میان خود ایثارگران افرادی که زمینه دارند پشتیبانی شوند تا بتوان بهترین بهره را از مکتب ایثار و شهادت برد لذا یکی از شیوه­ های موفق برگزاری همین برنامه­ ها است و مهمتر از آن  استمرار و پیگیری آن  می­باشد که امیدواریم ادامه پیدا کند.

- در پایان اگر فرمایشی دارید بفرمائید؟

با قدردانی از کلیه کسانی که در برگزاری این برنامه سهیم هستند و نیز با سپاس از کلیه طلاب شاهد و ایثارگر که واجد شرائط هستند بابت حضور خود در این گونه برنامه­ ها امیدواریم  قدم کوچکی  برای قدردانی  از جامعه ایثارگری صورت گیرد که مورد رضای پروردگار عالم و مرضی حضرت ولی عصر(عج) قرار گیرد.

برچسب ها :

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد